Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Apr 2024, 19:17

Experiente intr-un magazin de arme

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ursus2006 pe 09 Sep 2009, 06:18

Adrian S scrie:
adrian negoita scrie:Vad ca toti spuneti de prin bucuresti,pai daca e pe asa sa bag si eu una de prin provincie,si anume este un magazin in deva chiar linga AJVPS ,,,la mosu'' cum ii spunem noi,unde indiferent de ocazie sau inprejurare,am fost servit cu promptitudine,ba inca ma si invatat cum sa fac sa nu umblu dupa cai verzi pe pereti,sa mai si pierd timpul,ce sa mai vb este un dulce ,,mosul'' nostru,are el preturi un pic mai piperate,dar trecem cu vederea,ca nui bai,iar alt magazin este cel al lui Radu Bichis,unde tot la fel,se intimpla,te ia omul asta si te poarta prin paradisul armelor,de faci ce faci,si cumperi arma de la el,sau tot iei ceva din magazinul lui,doar din respect pt el !pt astfel de oameni tot respectul!

Daca "mosul" este dl. Alionescu atunci... jos palaria. O persoana deosebita.


La Deva, la toate cele trei magazine unde se comercializeaza arme si munitii sunt oameni de treaba, foarte amabili.
Problema ramane totusi la " mosu' " , unde ,daca mergi sa cumperi cartuse si sunt alti doi clienti in fata ta, mai bine vii maine la magazin sau mergi la altul, ca dureaza foooarte muuult pana ajungi la rand. Aici poate si Amis sa confirme , ca domnu' Alionescu e prietenul lui ! :lol:
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Adrian S pe 09 Sep 2009, 09:23

Ursus2006 scrie:La Deva, la toate cele trei magazine unde se comercializeaza arme si munitii sunt oameni de treaba, foarte amabili.

Tocmai pe Florin era sa-l uitam.
Ursus2006 scrie:Problema ramane totusi la " mosu' " , unde ,daca mergi sa cumperi cartuse si sunt alti doi clienti in fata ta, mai bine vii maine la magazin sau mergi la altul, ca dureaza foooarte muuult pana ajungi la rand.

:lol: :lol: :lol: Da, da e o placere sa-l asculti.
Adrian S
Veteran
 
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Aug 2007, 10:08
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde adrian negoita pe 15 Sep 2009, 22:09

Adrian S scrie:
Ursus2006 scrie:La Deva, la toate cele trei magazine unde se comercializeaza arme si munitii sunt oameni de treaba, foarte amabili.

Tocmai pe Florin era sa-l uitam.
Ursus2006 scrie:Problema ramane totusi la " mosu' " , unde ,daca mergi sa cumperi cartuse si sunt alti doi clienti in fata ta, mai bine vii maine la magazin sau mergi la altul, ca dureaza foooarte muuult pana ajungi la rand.

:lol: :lol: :lol: Da, da e o placere sa-l asculti.
asta asa este,cind are chef de povesti cel mai bine te asezi pe un scaun iti iei o cafea si te pui pe ascultat,ca de terminat in mare graba nu termina ,iar de ai cumva vreo treaba,poti merge sanatos sa ti-o rezolvi,si apoi sa te intorci ca rindul nu til pierzi! :lol:
adrian negoita
Membru important
 
Mesaje: 224
Membru din: 29 Iun 2009, 09:44
Locaţie: orastie

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde gherghisan pe 04 Noi 2009, 12:49

salutare!
nota 20 pt magazinul Arrow din Constanta cel de langa Tomis!!! Nici Arrow de la casa de culura nu e de lepadat. in schimba fugiti de magazinul de langa ajvps cat de tare puteti.... e teroare nenica ala de acolo! in primul rand are niste preturi exorbitante, un sictir de mare clasa si cunostinte ...... multe da lipsa!!! il intreb de un stoeger 2000 si imi raspunde ca modelul asta de mulineta nu aduce! incerc sa-mi stapanesc rasul si ii spun k e vorba de o arma de vanatoare si el ca raspuns ma intreaba de autorizatie! parca vorbeau un surd cu un mut.....
o tratatie foarte buna se intalneste si la hunters company langa piata un pic mai sus de tomis....acolo se gasesc cu precadere arme rusesti si munitie in calibru mai rar intalnit.
catare plina tuturor!
You can go a long way with a smile. You can go a lot farther with a smile and a gun.
gherghisan
Membru important
 
Mesaje: 193
Membru din: 04 Mai 2008, 20:25
Locaţie: CONSTANTA

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde cios29 pe 09 Ian 2010, 11:55

Ai dreptate cu magazinul lui Nuran ,preturile sunt un pic mai mari,dar vreau sa-ti spun ca mie mi-a dat atrape de gasca pe datorie....si nush daca ma vazut omul de 5 ori pana atunci....nu ca as fi zis eu sa imi dea pe datorie...s-a oferit omul.....de obicei sunt amabili oameni dar voi nu aveti nici o zi proasta....la hunter's company preturi bune dar nu gasesti tot ce vrei....eu imi iau unc-uri de acolo....si la arrow langa tomis ai tot ce vrei ...chiar nu am fost tratat urat in nici un magazin de arme pana acum in cta....daca in buc. se intampla ce am citit mai sus voi sunteti de vina ca le permiteti...2 controale pe zii si sa vezi lapte si miere
tinta localizata
cios29
Membru activ
 
Mesaje: 85
Membru din: 25 Sep 2008, 17:45
Locaţie: Navodari

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Elmer_Fudd pe 24 Feb 2010, 23:23

Din ce s-a scris pe aici inteleg ca nimeni nu a intrat in contact cu NESIMTIREA vanzatorilor de arme din Craiova!!!

Mai ales cei de sub AJVPS unde numai un nebun ar incerca sa cumpere la ce atitudine au oamenii...discuta cu toti clientii cum discuta cu taranoii care braconeaza si vin sa isi repare gioarsele la ei, cu care sunt in mare cardasie din cate am vazut chiar cand eram in magazin. Am auzit acolo notiunea de "permis de braconier" chiar din gura unuia dintre "armurieri"(de fapt niste tarabagii penali care nu au nici macar notiuni elementare de civilizatie, dar notiuni de vanzare)!!!

Pe la alte magazine gasesti doar sictir permanent, mai ales daca nu esti cumva membru in "Asociatia" lor . Nu voi cumpara in veci arme de aici ...chiar daca o sa trebuiasca sa merg la Constanta sau Deva unde aud ca se comporta oamenii ok. Nici de Oradea nu is prea multumit pentru faptul ca nu onoreaza nici macar o comanda ferma si ca mi-au spus ca nu vor sa aduca o arma pe stanga pentru ca nu vor sa o comande, fiind un pachet de 4 obligatoriu de cumparat...ceea ce nu prea cred ...si ca ei nu doresc sa ramana cu restul de arme in stoc...
Avatar utilizator
Elmer_Fudd
Membru important
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Feb 2010, 11:47
Locaţie: Craiova

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde gherghisan pe 25 Feb 2010, 09:20

nu am facut referire la nuran... este cel de-al 2-lea magazin arrow care este si el la randul lui pe langa AJVPS si domnul nuran este cu adevarat un DOMN si se comporta exemplar! faceam referire la magazinul din aceeasi cladire cu AJVPS-ul ... acolo e buba.... si din cate am vorbit cu ceilalti vanatori cu totii se feresc de respectivul magazin.
cu stima
You can go a long way with a smile. You can go a lot farther with a smile and a gun.
gherghisan
Membru important
 
Mesaje: 193
Membru din: 04 Mai 2008, 20:25
Locaţie: CONSTANTA

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Elmer_Fudd pe 25 Feb 2010, 15:58

gherghisan scrie:nu am facut referire la nuran... este cel de-al 2-lea magazin arrow care este si el la randul lui pe langa AJVPS si domnul nuran este cu adevarat un DOMN si se comporta exemplar! faceam referire la magazinul din aceeasi cladire cu AJVPS-ul ... acolo e buba.... si din cate am vorbit cu ceilalti vanatori cu totii se feresc de respectivul magazin.
cu stima



Se pare ca peste tot sunt probleme in magazinele din aceeasi cladire cu AJVPS...au ramas in ele vanzatorii comunisti ce se autoconsidera un fel de "regi" probabil si nu au de cele mai multe ori nimic in comun cu vanzarea si atragerea clientelei....
Avatar utilizator
Elmer_Fudd
Membru important
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Feb 2010, 11:47
Locaţie: Craiova

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde teuton pe 28 Mar 2010, 21:38

oameni si oameni..
la obor sunt doua magazine vecine de vanatoare si pescuit, multi poate le stiti
unul e arrow, celalalt nu mai stiu exact.
la arrow sunt vreo doi baieti foarte de treaba pe cand la magazinul vecin e un tip pe care parca il deranjezi cu prezenta in magazinul lui. poate nu e asa cu toata lumea, dar eu unul nu cred sa mai trec pe acolo
teuton
Veteran
 
Mesaje: 359
Membru din: 03 Oct 2009, 08:43
Locaţie: valcea / bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Sly_Fox pe 29 Mar 2010, 23:19

Unde anume la Obor? Ai o locatie mai precisa? Un punct de reper? Mai ajung cateodata prin zona si as fi interesat de amplasamentul magazinului Arrow.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Marius pe 30 Mar 2010, 10:14

Sly_Fox scrie:Unde anume la Obor? Ai o locatie mai precisa? Un punct de reper? Mai ajung cateodata prin zona si as fi interesat de amplasamentul magazinului Arrow.

http://www.arw.ro/magazine.php?j=10
Venind pe Mihai Bravu spre Bucur Obor, magazinul este la parterul ultimului bloc pe partea dreapta inainte de intrarea in pasaj.
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3243
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde adrian negoita pe 30 Mar 2010, 19:41

Pai sa schimbat un pic clasamentul, deoarece, cel mai tare magazin in materie de arme[si am fost in destule]este cel al lui Bianca, din deva, daca intri in magazinul ei,nu pleci fara sa cumperi ceva,esti servit ca in occident,jos palaria !
adrian negoita
Membru important
 
Mesaje: 224
Membru din: 29 Iun 2009, 09:44
Locaţie: orastie

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde osmos pe 08 Apr 2010, 21:09

Poate sa ma ajute cineva cu numarul de telefon de la magazinul Biancai din Deva?
osmos
Membru activ
 
Mesaje: 85
Membru din: 01 Dec 2008, 21:21
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde adrian negoita pe 08 Apr 2010, 22:42

osmos scrie:Poate sa ma ajute cineva cu numarul de telefon de la magazinul Biancai din Deva?
0722/234053 sau 0254/220795 Bianca Rosca [sper sa nu intru in contradictie cu politica forumului referitor la publicitate]]
adrian negoita
Membru important
 
Mesaje: 224
Membru din: 29 Iun 2009, 09:44
Locaţie: orastie

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Hunter Wan pe 08 Apr 2010, 22:55

xeduard scrie:Un om deosebit, nu stiu cum se numeste(inaltime medie, cu mustata), la magazinul Arrow de pe Mosilor. Fara sa stie daca am sau nu permis si spunandu-i ca nu vreau sa cumpar pe moment ,ci doar sa ma uit, sa ma interesez,...etc. Ar fi dat tot rastelul jos doar asa, ca sa pun eu mana pe toate armele, sa vad ce si cum...
Si cu toti care au mai intrat in magazin am vazut ca se purta la fel, iar asta de fiecare data de cate ori am mai trecut pe acolo. Apropos, de fiecare data cand am trecut pe acolo era spre sfarsitul programului, nu chiar la inchidere, dar oricum.
Desi nu aveam nevoie in mod deosebit, pur si simplu pentru deranjul lui, mi-am cumparat o cutie de Sauvestre.

Iar despre NOVARM... Ce sa spun... Vad ca mai toti am fost umiliti si tratati de tot rahatul, pe banii nostri dealtfel, de travestitul asta, asa ca cine o mai intra in magazinul ala...


Pe acel om deosebit de la magazinul Arrow de pe Mosilor il cheama Dan, este intradevar mai mult decat o persoana deosebita, este cu adevarat un OM, nota 10+ pentru servire, amabilitate, buna-vointa, etc, etc, eu am incercat mai multe magazine inainte sa ajung la el, inclusiv jena aia de Novarm :x si pot sa spun sincer ca nu m-am simtit nicaieri mai bine tratat decat la cel de pe Mosilor.
Oameni buni, e simplu, "cascavalu`" e la voi, nu va convine cum va trateaza, NU CUMPARATI si NU MAI LE CALCATI PRAGUL, in acest mod, poate ii ajutam pe nesimtiti sa dea faliment mai repede si sa-si gaseasca alt job, de gunoieri eventual, unde nu trebuie sa interactionezi cu oameni, ci cu alte gunoaie! :D
Avatar utilizator
Hunter Wan
Nou membru
 
Mesaje: 46
Membru din: 30 Mar 2010, 23:49

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde ssteffan pe 08 Apr 2010, 23:15

Hunter Wan scrie:
xeduard scrie:Un om deosebit, nu stiu cum se numeste(inaltime medie, cu mustata), la magazinul Arrow de pe Mosilor. Fara sa stie daca am sau nu permis si spunandu-i ca nu vreau sa cumpar pe moment ,ci doar sa ma uit, sa ma interesez,...etc. Ar fi dat tot rastelul jos doar asa, ca sa pun eu mana pe toate armele, sa vad ce si cum...
Si cu toti care au mai intrat in magazin am vazut ca se purta la fel, iar asta de fiecare data de cate ori am mai trecut pe acolo. Apropos, de fiecare data cand am trecut pe acolo era spre sfarsitul programului, nu chiar la inchidere, dar oricum.
Desi nu aveam nevoie in mod deosebit, pur si simplu pentru deranjul lui, mi-am cumparat o cutie de Sauvestre.

Iar despre NOVARM... Ce sa spun... Vad ca mai toti am fost umiliti si tratati de tot rahatul, pe banii nostri dealtfel, de travestitul asta, asa ca cine o mai intra in magazinul ala...


Pe acel om deosebit de la magazinul Arrow de pe Mosilor il cheama Dan, este intradevar mai mult decat o persoana deosebita, este cu adevarat un OM, nota 10+ pentru servire, amabilitate, buna-vointa, etc, etc, eu am incercat mai multe magazine inainte sa ajung la el, inclusiv jena aia de Novarm :x si pot sa spun sincer ca nu m-am simtit nicaieri mai bine tratat decat la cel de pe Mosilor.
Oameni buni, e simplu, "cascavalu`" e la voi, nu va convine cum va trateaza, NU CUMPARATI si NU MAI LE CALCATI PRAGUL, in acest mod, poate ii ajutam pe nesimtiti sa dea faliment mai repede si sa-si gaseasca alt job, de gunoieri eventual, unde nu trebuie sa interactionezi cu oameni, ci cu alte gunoaie! :D


Exact opusul sunt cei de la magazinul Arrow de la Gara de Nord!!!
ssteffan
Veteran
 
Mesaje: 855
Membru din: 04 Apr 2008, 21:10
Locaţie: Giurgiu

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde piper pe 29 Oct 2010, 11:46

1. Domnul de la Arrow de pe Mosilor - super-super baiat (eficient, amabil si "neaburitor").
2. Baietii de la Arrow - Bucur Obor - ok
3. Novarm - nu am avut experiente neplacute cu ei - dar ce e drept am si cumparat din greu de la ei.
Dragos
piper
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 19 Oct 2010, 14:32
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde titi_rulment pe 01 Noi 2010, 15:13

Intr-adear, la Arrow Gara de Nord am fost acum 2 saptamani si am fost tratat cu un sictir total de catre domnul chel cu mustata...am intrebat de niste cizme pe care chiar mi le doream, s-a uitat urat la mine, si m-a intrebat - "care ma??".
Asa ca am intrat la Gipo si mi-am luat de acolo.Mi-am luat totusi de la el munitie - nu stiu de ce - data viitoare tot de la Gipo imi voi lua.La Obor baietii de la Arrow sunt intr-adevar domni.
Va salut!
titi_rulment
Membru important
 
Mesaje: 155
Membru din: 19 Feb 2009, 12:53

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde George08 pe 12 Noi 2010, 16:39

In crestere in topul preferintelor personale: Novarm
Avatar utilizator
George08
Membru important
 
Mesaje: 242
Membru din: 20 Feb 2008, 19:03
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 09 Dec 2010, 08:45

in craiova la magazinul de la ajvps si la ala de langa nu ai ce cauta decat daca esti masochist.in piata centrala e ok dar nu prea aduc arme in schimb m-au impresionat cei din brestii de langa fostul inspectorat scolar.de acolo mi-am luat arma si tot de acolo imi iau si cartuse:baietii sunt foarte amabili,preturi mai mult decat decente,mereu gasesti o vorba buna si o atmosfera de parca ai intrat in fabrica lui mos craciun,versiunea pentru vanatori.la aia de la ajvps mi s-a intamplat una frumoasa-intru in magazin,dau binete,spun cum ma cheama si de unde sunt,arat autorizatia de cumparare emisa cu 30 de minute inainte si le cer sa imi dea si mie o arma sa o tin in mana si sa vad cu imi vine sa hotarasc daca o iau sau nu la care vine raspunsul:nu iti duu arma ca se ia brunajul,daca o vrei o cumperi si gata,ce iti trebuie sa epolezi atata?mi-am luat autorizatia,stanga imprejur,directia magazinul din brestii unde dupa ceva sporovaiala mi-au facut si reducere de 10la suta. :D
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde scirocco pe 09 Dec 2010, 09:49

Ai procedat cum nu se poate mai bine.Poate afla mai multi prin intermediul postarii tale si vor avea clienti,cati iepuri la biserica.Ceea ce este si normal,la felul cum se poarta.Daca ar stii patronul lui...probabil ca nu i-ar mai da prima de Craciun... :lol: :twisted:
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 09 Dec 2010, 21:42

Nu prea stiu eu multe dar una o stiu bine:pe banii mei io ordon :lol: :lol: :lol:
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde GeKados pe 10 Dec 2010, 01:31

Din punctul meu de vedere la Pitesti la A.....este ok (nu o spun pt ca sunt din Pitesti)... am intrat prima data si inca de cateva ori fara sa cumpar nimic si am fost tratat foarte bine, sfaturi etc. , pe scurt stiu cum sa sa poarte cu clientii si sa-i tina aproape... Mai este un magazin in Pitesti pe langa piata mare, nu stiu cum se numeste, unde au niste scoruri mari ..iar intr-o zi cand am ramas putin uimit de pretul unor cartuse si i-am spus doamnei ca mi se par cam scumpe ..a luat foc...."si la bucuresti au acelasi pret..stie ea...bla,bla" culmea este ca in weekend-uri (cel putin 1 la 2 sapt) vizitez magazinele de arme din Buc ...pe cele pe care le stiu...deci cunosteam preturile.. Mai este unul prin centru K... K.. unde am fost tratat OK (directorul chiar m-a ajutat cu niste chestii fara a-mi cere nimic in schimb....) .
In Bucuresti la Arrow la gara cat si pe Mihai Bravu am fost tratat ok de asemenea...cu explicatii.., am vazut arme, etc... Am vazut mai sus un post despre un "domn chel cu mustata" care nu s-a purtat tocmai cum trebuie cu un client ...il cheama Florin, nu vreau sa-i iau apararea dar nu este mereu asa..eu m-am inteles bine cu el, are si el momente...ca toata lumea :)...
Pe M Bravu mai este un magazin de arme langa Arrow cred ca Top Gun unde am intrat de vre-o 2 ori..nu am fost tratat cu sictir dar nici nu am cerut multe detalii...
Avatar utilizator
GeKados
Veteran
 
Mesaje: 773
Membru din: 07 Sep 2010, 23:00

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde GeKados pe 10 Dec 2010, 01:36

Am uitat....la Oradea la H... nu am fost niciodata dar am trimis niste mailuri la adresa de mailde contact.. pt o aferta de pret la niste arme de mai multe ori si nu am primit nici un raspuns...reactivitate "0"...
In schimb la am sunat intr-o zi si cel de la telefon m-a lamurit chiar cu foarte multe detalii in legatura cu ceea ce vroiam sa stiu.. super de treaba tipul..
Avatar utilizator
GeKados
Veteran
 
Mesaje: 773
Membru din: 07 Sep 2010, 23:00

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Alin3006 pe 15 Dec 2010, 01:04

George08 scrie:In crestere in topul preferintelor personale: Novarm


Sunt reduceri frumusele in toata luna Decembrie.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 21 Feb 2011, 23:24

Sa va fereasca sfantul sa luati ceva din Caracal-e un singur magazin,pe langa piata centrala(si singura).Atitudine gen,,da' tu de ce aia ma-tii ne deranjezi,,preturi de te doare capul si daca ceri cartuse de 3 iti da de 5.Recomand masochistilor :evil:
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde katlin pe 22 Feb 2011, 08:53

Arrow la Galati(jos la AJVPS) am cerut pretul la o arma, in loc de buna ziua m-au intrebat de autorizatie,le-am spus ca n-am nevoie de aut. ptr. un pret; atat le-au trebuit sa-i scot din sarite. Plecat ca un caine cu un sut in fund, umilit mai ales ca eram cu un amic interesat de arma si l-am dus eu acolo citind p'aci ca-s de treaba.
Episodul doi: documentat bine aci despre specificatiile tehnice a unei arme, intrat cu tupeu si cerand informatii despre ea. Normal ca matracuca habar n-avea, oricum s-au comportat mai altfel vazand ca stiu ceva de arme. Probabil sunt sictiriti de alde pierde vara dupa cum spunea cineva mai sus dar asta nu-i scuza.

Nu acelasi lucru despre alt magazin de prin Tiglina, deschis mai nou: vanzator de treaba(cred ca era patronul) am epolat de-a arme, mi le-au montat si demontat, explicat...ce mai , de treaba tare! Si asta fara sa am autorizatie.
katlin
Membru important
 
Mesaje: 180
Membru din: 19 Noi 2010, 08:00
Locaţie: Galati

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde adrian negoita pe 02 Mar 2011, 14:44

GeKados scrie:Am uitat....la Oradea la H... nu am fost niciodata dar am trimis niste mailuri la adresa de mailde contact.. pt o aferta de pret la niste arme de mai multe ori si nu am primit nici un raspuns...reactivitate "0"...
In schimb la am sunat intr-o zi si cel de la telefon m-a lamurit chiar cu foarte multe detalii in legatura cu ceea ce vroiam sa stiu.. super de treaba tipul..
Sfatul meu nu pierde-ti vremea cu netu' in ceea ce priveste respectivul magazin,ca nu primiti raspuns,[nu au vreme nu ca nu ar vrea sa raspunda]ci mai bine suni si afli ceea ce te intereseaza!
adrian negoita
Membru important
 
Mesaje: 224
Membru din: 29 Iun 2009, 09:44
Locaţie: orastie

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde madalin122582 pe 02 Mar 2011, 21:50

Azi am fost in mag Gipo de la Gara de Nord. Super amabili. S-au plimbat vanzatorii dupa mine o jum de ora. Imi pare rau ca nu am cumparat nimic. Au echipamente de vaantoare insa f putine arme. Nota 10 la cap "customer care"
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde chriss_hunter29 pe 02 Mar 2011, 22:02

@madalin122582 f putine arme....
....care arme....eu nu am mai fost pe akolo din octombrie...si in afara de bricege nu aveau altceva in oferta :roll:
chriss_hunter29
Veteran
 
Mesaje: 792
Membru din: 18 Noi 2008, 09:24
Locaţie: bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 45 vizitatori

Publicitate