Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 02 Mai 2024, 10:44

Ghidul lui NUSTIU in gestionarea reculului

Discutii despre armament cu glont , munitii , calibre , etc . Multiple compartii intre arme , munitii pentru arme , tipuri de vanat , balistica , samd .

Moderator: liviur

Re: Ghidul lui NUSTIU in gestionarea reculului

Mesajde dtdpuu pe 11 Noi 2014, 15:47

biriuck scrie:La vanatoare nu tragi 10 boabe si 2-3 focuri suporti chiar si calibru mare daca nu esti sperios. Mie 30-06 nu imi place nicaieri!


Intr-adevar, 2-3 focuri la mistrez pompat cu adrenalina nu se simt. ..... Doar ca ai mai putine sanse sa nimeresti daca inainte nu ai tras CORECT vreo 40 in poligon. DAr poate ca logica aceasta e valabila doar pentru cei cu mai ne-talentati, ca mine. :lol: :oops:

CristianC
dtdpuu
Veteran
 
Mesaje: 666
Membru din: 15 Ian 2008, 23:58
Locaţie: Michigan, USA

Re: Ghidul lui NUSTIU in gestionarea reculului

Mesajde radubichis pe 01 Feb 2016, 19:35

Un filmulet care arata cu cit se reduce reculul daca se foloseste frana de gura
https://www.youtube.com/watch?v=ceQXjk1RaGY
Avatar utilizator
radubichis
Veteran
 
Mesaje: 1761
Membru din: 31 Aug 2006, 10:23
Locaţie: Hunedoara

Re: Ghidul lui NUSTIU in gestionarea reculului

Mesajde Alin 5.45 pe 30 Ian 2024, 00:04

Super articol, urmează să mă înscriu pentru a deveni vânător și o să iau lucrurile acestea în considerare
Alin 5.45
Nou membru
 
Mesaje: 31
Membru din: 27 Ian 2024, 23:57

Re: Ghidul lui NUSTIU in gestionarea reculului

Mesajde yoghi pe 30 Ian 2024, 01:09

Poti lua in considerare un ,,,,buna ziua domnilor,,,,
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3760
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Ghidul lui NUSTIU in gestionarea reculului

Mesajde Sly_Fox pe 30 Ian 2024, 22:49

Alin 5.45 scrie:Super articol, urmează să mă înscriu pentru a deveni vânător și o să iau lucrurile acestea în considerare

Nu te cred! Din moment ce nu ai luat în considerare regulamentul forumului... Dar nu este târziu, poți deschide un topic la secțiunea Prezentare forumiști și să faci o prezentare. De unde ești, de unde pasiunea pentru cinegetică, unde vei dori să vânezi, ce specii vei vâna, ce arme ai în vedere să utilizezi etc.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Ghidul lui NUSTIU in gestionarea reculului

Mesajde dtdpuu pe 01 Feb 2024, 21:16

Alin 5.45 scrie:Super articol, urmează să mă înscriu pentru a deveni vânător și o să iau lucrurile acestea în considerare


Ma bucur ca ti-a placut si sa it fie cu folos. O sa vezi ca aici este mai multa lume cu experienta, in diferite domenii, tehnice, vinatoare, etc. DAR pina una alta fa ce it spune Sly_Fox, si spune-ne citeva lucrurile sa ne cunoastem.

Multumesc,
Cristian
dtdpuu
Veteran
 
Mesaje: 666
Membru din: 15 Ian 2008, 23:58
Locaţie: Michigan, USA

Anterior

Înapoi la Arme de vinatoare cu glont

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

Publicitate