Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 27 Apr 2024, 00:36

Ghidul lui NUSTIU in carabinele de precizie

Discutii despre armament cu glont , munitii , calibre , etc . Multiple compartii intre arme , munitii pentru arme , tipuri de vanat , balistica , samd .

Moderator: liviur

Re: Ghidul lui NUSTIU in carabinele de precizie

Mesajde Gabriell pe 02 Ian 2013, 00:12

Cu draga inima v-as spune daca as avea cunostinta de un astfel de poligon,insa din pacate nici eu nu stiu unul cu distante peste 300 m.! Apropo: cel de la Copalau,jud. Botosani e si acum doar militar sau permite si accesul civililor? Mi-aduc aminte din armata ca e mare! Mi-as dori sa pot efectua trageri in conditii adecvate si in cadru organizat! Pentru mine,e o pasiune mult indragita ce implica echilibru psihic si disciplina! O pasiune ce a stat latenta ceva anisori! Poate e doar un vis frumos acum,insa chiar mi-ar place sa iau parte si la competitii de tir candva,intr-un viitor nu prea indepartat... Dar cred ca mai am de facut cativa pasi pana atunci (primul ar fi inscrierea intr-un club de tir sportiv)! Revin la subiect: in situatia mea,se pare ca trebuie sa aleg deocamdata calea de compromis! Pentru o carabina de vanatoare ce poate face fata si la trageri moderate in poligon... ma gandesc sa ma intind dupa un Blaser Professional Success! Multumesc Violiv,pentru toate detaliile!
Avatar utilizator
Gabriell
Membru activ
 
Mesaje: 95
Membru din: 07 Sep 2012, 10:02
Locaţie: Romania

Re: Ghidul lui NUSTIU in carabinele de precizie

Mesajde nicolae_b pe 17 Sep 2013, 12:23

Buna ziua.Avind in vedere ca discutiile de pe acest forum influienteaza deciziile multor vinatori, as vrea sa stiu pentru calibru 243, dintre browning x-bolt hunter si winchester guns m70 care este mai practica pentru caprior,la dibuit si pinda.(sau ceve pe linga acestea)
nicolae_b
 
Mesaje: 12
Membru din: 23 Noi 2009, 14:33

Re: Ghidul lui NUSTIU in carabinele de precizie

Mesajde nicolae_b pe 17 Sep 2013, 12:24

Va multumesc!
nicolae_b
 
Mesaje: 12
Membru din: 23 Noi 2009, 14:33

Re: Ghidul lui NUSTIU in carabinele de precizie

Mesajde Sly_Fox pe 17 Sep 2013, 12:28

Dilema asta a mai fost discutata la un topic separat.
viewtopic.php?f=73&t=12265
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Anterior

Înapoi la Arme de vinatoare cu glont

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori

Publicitate