Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 15 Mai 2024, 06:15

sistem de ochire

Sectiune dedicata dipozitivelor de ochire - lunete de panda, lunete de goana , red dot, docter, aimpoint, dar si binocul de vanatoare, toate dispozitivele optice care ajuta vanatorul sa apropie si sa observe mai bine trofeul mult visat, sau sa plaseze un foc sigur si etic.

Moderator: liviur

sistem de ochire

Mesajde Doctoru36 pe 28 Dec 2014, 21:15

va rog daca ma poate ajuta cineva cu mai multe informatii. Vreau sa achiziotionez un sistem de ochire,gen(red ring),dar la un pret mai accesibil, pt o arma Benelli Rafaello Crio Comfort.tin sa mentionez ca arma o folosesc doar la pasari si iepuri( alice).multumesc
Doctoru36
 
Mesaje: 1
Membru din: 28 Dec 2014, 20:59

Re: sistem de ochire

Mesajde violiv pe 28 Dec 2014, 23:22

Achizitioneaza cartuse si trage de antrenament, e mai eficient.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8538
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: sistem de ochire

Mesajde NicuNicuta pe 29 Dec 2014, 01:15

violiv scrie:Achizitioneaza cartuse si trage de antrenament, e mai eficient.

Subscriu.
Si eu aveam aceiasi pitici pe creier, cu vre-o doua baxuri de talere aruncate din mana parca am mai prins incredere. :)
Ah, si cartoane, comparatie intre tipuri de cartuse.
Cu Stimă,
Nicolae
Avatar utilizator
NicuNicuta
Membru important
 
Mesaje: 284
Membru din: 23 Ian 2011, 23:10

Re: sistem de ochire

Mesajde jugariu pe 29 Dec 2014, 11:17

asa cum a spus colegu vezi mai intai cum grupeaza arma la cartoane mai apoi roaga un coleg de grupa care se nimereste vecin de stand cu tine sa priveasca atent cum dai lovitura [ pe mine ma ajutat chestia asta dupa ce un coleg mia spus " ocheste un pic mai in fata " omu vazuse cum dau focul ] si daca tot nu merge cumpara cu toata increderea un sistem de ochire te va lumina mai mult decat crezi , eu am cumparat easyhit px1000 mult mai ieftin decat redringul si credeme ca ca a fost foarte eficient dar lam dat jos parca nu mai eram eu e ca si cum ai conduce o masina cu cutie de viteze automata asta dupa ce ai de zile ai fost invatat sa schimbi tu vitezele si parca sa traiesti odata cu masina
jugariu
Membru activ
 
Mesaje: 67
Membru din: 06 Ian 2010, 20:00


Înapoi la Optica de vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 45 vizitatori

cron
Publicitate