Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 13 Mai 2024, 08:04

BURRIS

Sectiune dedicata dipozitivelor de ochire - lunete de panda, lunete de goana , red dot, docter, aimpoint, dar si binocul de vanatoare, toate dispozitivele optice care ajuta vanatorul sa apropie si sa observe mai bine trofeul mult visat, sau sa plaseze un foc sigur si etic.

Moderator: liviur

Re: BURRIS

Mesajde violiv pe 27 Aug 2022, 10:54

Ca venise vorba de "evolutia vanatorii moderne" .... arma si luneta de un sfert de secol, calibru de un secol si-un sfert. Folosibile cu succes si in ziua de azi. E drept, e pentru zilele cand vinatoarea mi se pare prea usoara ....
P.S. n-am zis ca sint ieftine sau ca au fost achizitionate strict de necesitate si dupa multe si amanuntite studii! Exact pe dos - sint exemplu clar de "moft costisitor", achizitionat impotriva "majoritatii voturilor exprimate".
P.P.S. tap selectie la deschidere, R 93, 6,5x55 cu RWS DK, Zeiss 6x40.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8536
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: BURRIS

Mesajde CCM pe 27 Aug 2022, 17:12

tehărău scrie:Aurele nene, am pus odată un banc pe aici cu Itic care o futea pe nevasta lui Strul, și despre cum se vedea de la fereastră. Dacă nu-l știi, caută-l ca-i bun. Se cam potrivește și aici, la pistarea ta. Așa și înțeles tu din ce ai citit.
Îți dau eu cheia discuției. După, mai citește odată și vezi dacă înțelegi la fel.
N-a sărit nimeni pe colegul @croco și msi ales, niciun gând n-a fost de ai tine partea cumva lui @vio. Mai mult, nici ei între ei nu au avut mari diferențe de opinie. Mesajele către croco au avut sensul de a nu mai fi tăios în opinii. Și nu a fost vorba de mesajele din acest topic ci de discuția și abordarea generala, pe parcursul anilor. Dar s-a nimerit sa citească și să aibă colegii timp de citit și de scris aici.
Și, dacă ți-a plăcut de forum, a fost și că, din când în când, trebuie sa ne mai tragem reciproc de mânecă.
Altfel rămâne vulpea bearcă...



https://www.contributors.ro/romania-uit ... a-se-vede/
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 796
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: BURRIS

Mesajde aurelian76 pe 27 Aug 2022, 20:44

Ca-n orice lucru bun de pe la noi, trebuie sa apara si cativa Moderat !
@Aurelian76
Atentie la limbaj.
Va urma un warn.
Ms de intelegere,
Admin
aurelian76
Membru activ
 
Mesaje: 63
Membru din: 02 Noi 2020, 13:16

Re: BURRIS

Mesajde CCM pe 27 Aug 2022, 21:46

aurelian76 scrie:Ca-n orice lucru bun de pe la noi, trebuie sa apara si cativa LINGAI !


?????
Destept, dar mi se pare ca esti cam siret...
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 796
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: BURRIS

Mesajde CCM pe 27 Aug 2022, 21:52

Era doar ca sa te ajut sa gasesti bancul, dar daca doar atat te duce capul, atunci sa fii sanatos...
Nu te obosi sa raspunzi, menajeaza-te.
Va rog sa reveniți la topic.
Mulțumesc.
Admin
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 796
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: BURRIS

Mesajde aurelian76 pe 28 Aug 2022, 09:03

CCM scrie:Era doar ca sa te ajut sa gasesti bancul, dar daca doar atat te duce capul, atunci sa fii sanatos...
Nu te obosi sa raspunzi, menajeaza-te.
Va rog sa reveniți la topic.
Mulțumesc.
Admin

Mie imi trebuia o luneta. nu sa gasesc bancul. :D Acum , daca tot m-ati ajutat sa-l gasesc, chiar daca nu ma interesa, la PROPRIU vorbind, oare cati dintre cei care au pierdut noptile , zilele ( si au capatat experienta la vanatoare), in acel timp la sweet home nu au fost in postura lui Itig?
Warn @ Aurelian 76.
La următoarea greșeală ne despărțim.
Admin.
aurelian76
Membru activ
 
Mesaje: 63
Membru din: 02 Noi 2020, 13:16

Anterior

Înapoi la Optica de vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 35 vizitatori

Publicitate