Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Apr 2024, 19:06

Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Sectiune dedicata dipozitivelor de ochire - lunete de panda, lunete de goana , red dot, docter, aimpoint, dar si binocul de vanatoare, toate dispozitivele optice care ajuta vanatorul sa apropie si sa observe mai bine trofeul mult visat, sau sa plaseze un foc sigur si etic.

Moderator: liviur

Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde alexandrughiuro60 pe 08 Iun 2023, 20:05

salut baietii
sunt nou pe acest forum,si va anunt ca am de vanzare 1 buc.luneta IOR 4X28 X50,noua cu factura si certificat de garantie,nu a fost montata pe arma,pretul de vanzare este cel cu care am cumparat-o de la IOR,adica 1875 euro,si cu inele de fixare pe arma,fabricatie englezeasca ,nu-mi vine acum in minte denumirea dar am sa va arat poze.
luneta+ inele = 2100 euro.
alexandrughiuro60
 
Mesaje: 2
Membru din: 08 Iun 2023, 19:49

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde DanCo pe 08 Iun 2023, 20:16

Serios?
DanCo
Veteran
 
Mesaje: 371
Membru din: 17 Iul 2019, 17:24
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde violiv pe 08 Iun 2023, 20:33

x_x Pe bune, acum!
Jumate din activitatea pe forum este trasul de urechi al noilor membri, care intra sa vanda ceva. De ani de zile tot asta va este distractia.
Chiar nu se putea seta un acces limitat la rubrica de vanzari ... pret de o luna de la inscriere, bla-bla-bla??? In loc de misto-urile astea fara sfarsit....

@alexandru....60
Exista un topic cu reguli. Fa-ti un pustiu de bine si citeste-l, fa ca acolo sau du-te pe olx.
Apropo, de ce am cumpara luneta de la tine in loc s-o luam direct de la IOR? E marfa "de contrabanda", atat de ceruta ca se da cu suprapret? Ia-o incet! Daca nu-i cu minim 25% sub pretul de noua nu se uita nimeni!
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8523
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde Ghinda pe 09 Iun 2023, 06:45

Mai avem activitate@vio! =))
Poate că așa filtrăm mai bine lipsa de bun simț.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7693
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde Septimiu pe 09 Iun 2023, 07:02

violiv scrie:x_x Pe bune, acum!
Jumate din activitatea pe forum este trasul de urechi al noilor membri, care intra sa vanda ceva. De ani de zile tot asta va este distractia.
Chiar nu se putea seta un acces limitat la rubrica de vanzari ... pret de o luna de la inscriere, bla-bla-bla??? In loc de misto-urile astea fara sfarsit....


+1

Si eu am mai spus chestia asta de ceva vreme dar nu s-a tinut cont. Pacat! Sigur se pot face ceva setari pentru a restrictiona sectiunea in care posteaza userii noi astfel incat sa scapam de sirul de postari mistocaresti care urmeaza unui a post facut de cineva care intra prima data si nu se prezinta, pentru a nu incarca forumul degeaba.
Din pacate o buna parte din admini si moderatori nu sunt activi si nu au mai intrat pe forum de ceva vreme plus vestea trista despre colegul romaniac... Cred ca ar trebui revizuita putin lista cu admini si moderatori si adugati colegi care au dorinta si timp sa se ocupe. Se vede si la rubrica de vanzari unde posturile nu mai sunt inchise.
12/76 | .30-06 Springfield | .223 Remington | 16/70
Septimiu
Veteran
 
Mesaje: 677
Membru din: 05 Ian 2009, 09:51
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde Stefan_23 pe 10 Iun 2023, 13:18

Ai cumparat luneta de noua.
De ce o vinzi?
Stefan_23
Membru activ
 
Mesaje: 93
Membru din: 29 Iul 2022, 10:42
Locaţie: Bucuresti

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde Ghinda pe 12 Iun 2023, 06:53

De nouă!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7693
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde popaliviu pe 13 Iun 2023, 21:54

:ymapplause:
Ghinda scrie:De nouă!

Omul vrea să vândă o lunetă și cam atât. Nu prea înțeleg eu poate, dar nu văd de ce trebuie să justifice altcuiva de ce își vinde lucrul lui. Zic și eu :-?
12, 16, 9mm, .30-06
popaliviu
Veteran
 
Mesaje: 986
Membru din: 10 Ian 2016, 18:13

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde Ghinda pe 14 Iun 2023, 08:33

Aici ai dreptate Liviu. Modul în care a dat buzna este mai deranjant. De aia nu m-am abținut. În rest și eu sunt de părerea că motivele vânzării a ceva nu fac obiect de discuție.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7693
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde alexandrughiuro60 pe 14 Iun 2023, 18:57

salut baietii....
multumesc ca mi-ati citit anuntul,merci pt.critici si opinii,chiar mi le insusesc,...in afara de parerile de cacat ale lui violiv membru veteran,n-o sa-i mai raspund la nici o parere, iar de vandut o vand pt. ca nu am unde sa fac tir long range in Romania...,si chiar imi cer scuze ca am intrat pe acest forum sa vand ceva,fara sa ma documentez inainte,...in rest....va doresc numai bine la toti.
alexandrughiuro60
 
Mesaje: 2
Membru din: 08 Iun 2023, 19:49

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde mialxx pe 14 Iun 2023, 19:32

@alexandru60. Ai inteles pe dos comentariul lui @violiv, mai citeste-l inca o data. Acum nu stiu cum e situatia poligoanelor de mare distanta in Romania, dar tu nu ai stiut inainte sa-ti iei luneta?
Spor la vinzare.
mialxx
Veteran
 
Mesaje: 957
Membru din: 23 Aug 2010, 20:55
Locaţie: Thurgau Elvetia

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde violiv pe 15 Iun 2023, 16:16

alexandrughiuro60 scrie:salut baietii....
multumesc ca mi-ati citit anuntul,merci pt.critici si opinii,chiar mi le insusesc,...in afara de parerile de cacat ale lui violiv membru veteran,n-o sa-i mai raspund la nici o parere, iar de vandut o vand pt. ca nu am unde sa fac tir long range in Romania...,si chiar imi cer scuze ca am intrat pe acest forum sa vand ceva,fara sa ma documentez inainte,...in rest....va doresc numai bine la toti.



N-am ascuns ca in ultima vreme a inceput sa ma agaseze rau de tot "domnia prostimii". Asa ca, las la o parte toate invataturile alea despre cum sa stai cumintel la locul tau si voi incepe sa vorbesc "pe limba lor" cu personaje de acest gen.

Bai, c...c...t cu ochi analfabet! Te infiintezi aici in mod complet gresit (dupa regulile casei), postezi un anunt de vanzare la rubrica nepotrivita si mai si scrii incalcand inca un set de reguli ... cel cu folosirea cuvintelor "urate". Du-te frumusel inapoi in gaura de c...r din care ai venit, cu tot cu luneta ta. O vei admira multa vreme de acum inainte ... chiar daca lumea se umple incet de prosti, va fi greu sa gasesti unul mai prost ca tine, care sa dea pret de nou pe un produs la mana a doua.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8523
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde mialxx pe 15 Iun 2023, 21:02

Esti de nerecunoscut Violiv! Dar trebuie ca te si descarci din cind in cind. :ymhug: :ymhug: :ymhug:
mialxx
Veteran
 
Mesaje: 957
Membru din: 23 Aug 2010, 20:55
Locaţie: Thurgau Elvetia

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde jhonny pe 16 Iun 2023, 11:11

violiv scrie:
alexandrughiuro60 scrie:salut baietii....
multumesc ca mi-ati citit anuntul,merci pt.critici si opinii,chiar mi le insusesc,...in afara de parerile de cacat ale lui violiv membru veteran,n-o sa-i mai raspund la nici o parere, iar de vandut o vand pt. ca nu am unde sa fac tir long range in Romania...,si chiar imi cer scuze ca am intrat pe acest forum sa vand ceva,fara sa ma documentez inainte,...in rest....va doresc numai bine la toti.



N-am ascuns ca in ultima vreme a inceput sa ma agaseze rau de tot "domnia prostimii". Asa ca, las la o parte toate invataturile alea despre cum sa stai cumintel la locul tau si voi incepe sa vorbesc "pe limba lor" cu personaje de acest gen.

Bai, c...c...t cu ochi analfabet! Te infiintezi aici in mod complet gresit (dupa regulile casei), postezi un anunt de vanzare la rubrica nepotrivita si mai si scrii incalcand inca un set de reguli ... cel cu folosirea cuvintelor "urate". Du-te frumusel inapoi in gaura de c...r din care ai venit, cu tot cu luneta ta. O vei admira multa vreme de acum inainte ... chiar daca lumea se umple incet de prosti, va fi greu sa gasesti unul mai prost ca tine, care sa dea pret de nou pe un produs la mana a doua.


+1
Avatar utilizator
jhonny
Membru important
 
Mesaje: 133
Membru din: 12 Sep 2007, 13:21
Locaţie: TG. MURES

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde popaliviu pe 16 Iun 2023, 14:01

mialxx scrie:Esti de nerecunoscut Violiv! Dar trebuie ca te si descarci din cind in cind. :ymhug: :ymhug: :ymhug:

Cu astfel de specimene așa trebuie vorbit, pe limba lor, că altfel nu înțeleg.
12, 16, 9mm, .30-06
popaliviu
Veteran
 
Mesaje: 986
Membru din: 10 Ian 2016, 18:13

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde Sly_Fox pe 19 Iun 2023, 19:16

alexandrughiuro60 scrie:salut baietii
sunt nou pe acest forum,si va anunt ca am de vanzare 1 buc.luneta IOR 4X28 X50,noua cu factura si certificat de garantie,nu a fost montata pe arma,pretul de vanzare este cel cu care am cumparat-o de la IOR,adica 1875 euro,si cu inele de fixare pe arma,fabricatie englezeasca ,nu-mi vine acum in minte denumirea dar am sa va arat poze.
luneta+ inele = 2100 euro.

Salutare! Ca să nu mai existe postări „exotice”, roagă un moderator să mute anunțul de vânzare la rubrica potrivită! Adică aici: viewforum.php?f=125
Și mai roagă moderatorul să facă o excepție în cazul tău și să-ți lase anunțul la secțiunea de vânzări-cumpărări optică și monturi. Dacă nu se poate, atunci intră la rubrica de prezentări, întocmește o prezentare, apoi rescrie anunțul la secțiunea corespunzătoare.
Mulțumesc!
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde adisan77ro pe 19 Iun 2023, 20:28

Si poate nu strica sa o tergetezi/pozitionezi si ptr vanatoare (nu pe toti ii sperie greutatea la vanatoare O:-) )
Oricum, reticolul acela nu o ajuta deloc pentru Long Range.
De altfel Recon este o luneta minunata, dar pentru ce a fost ea gandita.
Succes la vanzare
RABDAREA incepe atunci cand nu mai ai RABDARE
adisan77ro
Veteran
 
Mesaje: 715
Membru din: 15 Noi 2011, 13:56
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde Vlad_tulcea pe 21 Iun 2023, 15:07

violiv scrie:
alexandrughiuro60 scrie:
Bai, c...c...t cu ochi analfabet! Te infiintezi aici in mod complet gresit (dupa regulile casei), postezi un anunt de vanzare la rubrica nepotrivita si mai si scrii incalcand inca un set de reguli ... cel cu folosirea cuvintelor "urate". Du-te frumusel inapoi in gaura de c...r din care ai venit, cu tot cu luneta ta. O vei admira multa vreme de acum inainte ... chiar daca lumea se umple incet de prosti, va fi greu sa gasesti unul mai prost ca tine, care sa dea pret de nou pe un produs la mana a doua.


:)) :)) :)) :)) :)) :)) Domn' doctor mi-ati facut ziua mai buna cu raspunsul asta ! :lol:
Bine ca nu a reusit sa afle ca are unde trage Long Range in Romania, in mod organizat
chiar destul de des si pana la 500 de m, si mai bine e ca s-a lasat de LR inainte sa se apuce!
Vlad_tulcea
Membru important
 
Mesaje: 170
Membru din: 30 Sep 2011, 14:41

Re: Vand luneta IOR 4X28 X50 noua

Mesajde Sly_Fox pe 21 Iun 2023, 16:52

Chiar nu este niciun motiv de râs! Cu astfel de „zile bune” o să ajungi să realizezi (dacă o să ai vreodată timp să faci o analiză mai serioasă a situației) că ai o viață mai puțin bună într-o țară din ce în ce mai bătută de soartă. Și nu este nicio figură de stil! Două persoane nu au mai avut nici răbdarea și nici disponibilitatea de a analiza contextul discuțiilor. Unul nu a înțeles nimic din ce a citit și a reacționat spontan, utilizând o expresie jignitoare, celălalt a reacționat ca pe maidan atunci când a văzut cu cine are de-a face, utilizând un limbaj de mahala. Să vezi tu ce zile bune o să ai când ceilalți vor începe și ei să utilizeze același limbaj, că doar se poate și duce la „bună dispoziție”. Deocamdată suntem în etapa în care se mai pun puncte despărțitoare, cu rol de atenuare, dar nu suntem departe de momentul expresiilor directe, fără ocolișuri. Nu știu dacă îți amintești, dar la un moment dat și eu am avut parte de un asemenea tratament pe forum atunci când mi-am exprimat o opinie (care în loc să fie combătută argumentat, a fost combătută cu...venin, ca să nu utilizez chiar cuvântul scris la propriu în acea situație). Nu mai este o excepție, ci a devenit deja o regulă. Oricum nu sunt o persoană care pune la inimă, dar nici o persoană care uită. Și nu sunt o persoană impasibilă, care acceptă ca discuțiile pe forum să se poarte în această manieră. Vreți limbaj „liber”, atunci cumpărați-vă bilete și mergeți pe stadion!
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5670
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea


Înapoi la Optica de vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 29 vizitatori

Publicitate