Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 24 Iun 2026, 12:43

pointer in foto-video

Brac , vijla, pointer , cocker , spinger , etc - sectiune dedicata .

Moderator: mialxx

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 22 Dec 2010, 19:35

sa revenim printre pointeristi...
Dora...un pointer cu genealogie aristocratica
propietar Adrian Petre din Dambovita
sa vedem daca aporteaza :roll:
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 22 Dec 2010, 20:37

tot Dora
Imagine
Imagine
aici in aret cu o bracita in consens
Imagine
cu o prepelita
Imagine
alte prepelite
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
de la agentii secreti pointeristi din Dambovita :D
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 22 Dec 2010, 20:55

tatal Dorei...Steel dell'Arciere, nepotul lui Ronaldo, frate cu Ribot dela Noce...printre cei mai buni pointeri care s-au nascut vreodata
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 22 Dec 2010, 21:00

Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 22 Dec 2010, 21:04

Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 26 Dec 2010, 15:52

un pic de plimbare de Craciun :?


Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 26 Dec 2010, 15:55

una mai veche...cu dedicatie :D
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video[IMG]http://i803.photobucket.com/albums

Mesajde Kristi pe 27 Dec 2010, 07:14

De sezon...tot pentru cineva anume ... :wink:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Cu deosebit ...respect ! :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: pointer in foto-video

Mesajde Tudor pe 27 Dec 2010, 20:38

Doamne cate dedicatii...suna a declaratii de dragoste...:oops: :oops:
Am sa fac si eu o dedicatie caci e sezon...insa fiind de moda veche...va fi catre cineva de sex opus :Dianei...patroana noastra :lol:

Deci...
un pusti, Emil...
o pusca ...
o pointerita...
doua mizilicuri mici ....
un mizilic mediu...:
Imagine
Imagine
Nu sunt lacom de vanat ci de vanatoare.
Avatar utilizator
Tudor
Veteran
 
Mesaje: 554
Membru din: 23 Mar 2008, 11:16
Locaţie: Ilfov

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 27 Dec 2010, 22:58

la multi ani vanatorilor pointeristi :D
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 27 Dec 2010, 23:03

de sezon...atelaj de pointeri :D
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 27 Dec 2010, 23:06

metoda de antrenare a atelajului :D
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 27 Dec 2010, 23:09

viitorii caini de sanie la primul contact cu zapada :D
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 27 Dec 2010, 23:10

Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video[IMG]http://i803.photobucket.com/albums

Mesajde sorin flutur pe 28 Dec 2010, 00:59

Kristi scrie:De sezon...tot pentru cineva anume ... :wink:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Cu deosebit ...respect ! :wink:

mi se pare mie sau e ranit la varful cozii?
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde Kristi pe 28 Dec 2010, 18:43

Asa este ...are o rana cam urata la varful cozii si mai ales in perioada asta ...cam greu cu vindecatul . Incerc din rasputeri sa nu ii tai varful , sper sa reusesc !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 28 Dec 2010, 21:24

de la ce o are...da din coada cand cauta?
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde Kristi pe 28 Dec 2010, 22:44

sorin flutur scrie:de la ce o are...da din coada cand cauta?

Da...si cand cauta, dar mai ales in boxa ...si se loveste de absolut orice .
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 28 Dec 2010, 23:09

un pointer cu o coada jucausa :roll:
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 28 Dec 2010, 23:10

ai pedigree la el?
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde Kristi pe 29 Dec 2010, 03:19

Nu...de ce conteaza asta ? :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: pointer in foto-video

Mesajde Tudor pe 29 Dec 2010, 09:52

Kristi scrie:Nu...de ce conteaza asta ? :wink:


Cum poti sa intrebi asa ceva? :shock:
Nu sunt lacom de vanat ci de vanatoare.
Avatar utilizator
Tudor
Veteran
 
Mesaje: 554
Membru din: 23 Mar 2008, 11:16
Locaţie: Ilfov

Re: pointer in foto-video

Mesajde Kristi pe 29 Dec 2010, 11:00

Tudor scrie:
Kristi scrie:Nu...de ce conteaza asta ? :wink:


Cum poti sa intrebi asa ceva? :shock:


.......
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 29 Dec 2010, 12:52

Kristi scrie:Nu...de ce conteaza asta ? :wink:

sunt pointeri si pointeri...si kurzhaari si kurzhaari...dar cred ca dupa atatia kurzhaari stii asta...
stii tu...sunt kurzhaari de balta...si kurzhari de camp...adica care te incanta pe camp...cum te incanta Dragon pe tine...sa nu uiti sa-i transmiti macar la multi ani crescatorului...asa se cade...
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde Kristi pe 29 Dec 2010, 18:07

Sunt oameni cu care nu mai doresc sa dialoghez ...nici pe acest forum si nicaieri altundeva ...din motive personale ! :wink: Si pot sa am un caine fara pedigree...deocamdata nu este interzis in tara asta de nicio lege ... :wink: Si crescatoarei lui Dragon nu ii trimit niciun fel de salut ...si stie ea de ce ... :wink:
PS Si daca doresti sa stii si tu Sorin ...avand in vedere ca tot repeti lucrul asta ...spune si iti trimit un MP ca sa stii de ce nu o fac ...daca te intereseaza asta de mult! :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: pointer in foto-video

Mesajde Tudor pe 29 Dec 2010, 20:58

Kristi scrie:... Si pot sa am un caine fara pedigree...deocamdata nu este interzis in tara asta de nicio lege ... :wink:


Kristi, nu trebuie sa te supere mirarea mea: tu ai fost foarte, foarte ferm pe forumuri ca nu ar trebui sa se vaneze decat cu caini proveniti din parinti care au sustinut probe de lucru pentru a avea drept de monta si in plus, ei insisi sa treaca un examen de lucru asemanator sistemului german pentru a avea drept de vanatoare. Chiar tu ai adus multe argumente despre "de ce conteaza asta".
De aia m-a mirat intrebarea ta.
Nu sunt lacom de vanat ci de vanatoare.
Avatar utilizator
Tudor
Veteran
 
Mesaje: 554
Membru din: 23 Mar 2008, 11:16
Locaţie: Ilfov

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 29 Dec 2010, 21:18

Kristi scrie:Sunt oameni cu care nu mai doresc sa dialoghez ...nici pe acest forum si nicaieri altundeva ...din motive personale ! :wink: Si pot sa am un caine fara pedigree...deocamdata nu este interzis in tara asta de nicio lege ... :wink: Si crescatoarei lui Dragon nu ii trimit niciun fel de salut ...si stie ea de ce ... :wink:
PS Si daca doresti sa stii si tu Sorin ...avand in vedere ca tot repeti lucrul asta ...spune si iti trimit un MP ca sa stii de ce nu o fac ...daca te intereseaza asta de mult! :wink:

nu ma intereseaza animozitatile tale fata de crescator....ideea este ca vanezi cu un caine produs de acel crescator....care ti-a facut vinatoarea mai frumoasa...eu cred ca merita macar un multam :?
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde Kristi pe 29 Dec 2010, 21:40

Si eu cred ca nu merita ... :wink: ...in situatia asta suna tu Sorine ! :wink: :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: pointer in foto-video

Mesajde sorin flutur pe 29 Dec 2010, 22:05

Dragon este al tau...dar s-o lasam moarta....parca era topic de pointeri...
mai Kristi...cand am vorbit eu sau am pus poze cu pointeri la kurzhaari?
....de fapt cum sa amesteci regele cainilor de aret cu restul pontatorilor...si continentali :D
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: pointer in foto-video

Mesajde Kristi pe 29 Dec 2010, 22:26

sorin flutur scrie:Dragon este al tau...dar s-o lasam moarta....parca era topic de pointeri...

Tocmai ca este al meu si stiu si cum l-am cumparat ...si de unde :wink: ...si in ce stare l-am gasit :wink: ...si mai ales cat de mult tinea crescatoarea la el si cat interes isi da pentru el :wink: ...asa ca am sa-i multumesc toata viata ...dar pentru altceva ! :wink: :wink:
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Pontatori si scotocitori

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Publicitate